Jump to content

Photo

odtqpsejvfge - 18656216

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 JesseVerma

JesseVerma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 04 January 2018 - 06:27 AM

Daca te abonezi la acest topic, vei primi noile mesaje postate in mailul cu noutati din comunitate. Rating curent Dieta Balerina: As vrea sa stiu daca a incercat cineva aceasta dieta Eu m-am hotarat sa o tin de luni maine. Va pup si spor la slabit Eu am incercat asta ieri dar sa stii ca aseara imi chioraiau matele de mama focului. Cum sa rezisti cateva zile? Cafeaua mi-a produs niste arsuri la stomac, am crezut ca nu se face ora Ii cea mai proasta reteta posibila. Am incercat-o de curiozitate nu ca as avea nevoie am 1,70 m si 52 de kg , dar credeti-ma o zi mi-a fost suficient. Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde. Eu tin de aproximativ o saptamana dieta Dukan. Cautati-o pe net pentru ca dureaza mult sa o explic aici. Nu m-am cantarit pana acum de cand am inceput-o dar deja pantalonii imi vin mult mai largi si abdomenul meu arata mult mai bine. Ideea este ca trebuie sa mancati 5 zile proteine peste, piept de pui, carne de vita si branza sau iaurt cu 0 la suta grasimi-si nimic in afara de acestea , apoi urmatoarele 5 zie proteine plus legume in afara de cartof, fasole, mazare, orez si in urmatoarele 5 zile din nou proteine. Nu este o cura greu de tinut iar eu dupa aceste trei saptamani, mi am propus sa dau jos 10 kg. Numarul de zile pt fiecare faza variaza in functie de cate kg vrei sa dai jos. In cazul meu, 5 zile sunt recomandate pt a ajunge la greutatea propusa. Ce mai trebuie stiut e faptul ca dupa terminarea propriu-zisa a curei urmeaza o faza in care se reintroduc treptat toate alimentele interzise. Astfel, greutatea se va stabiliza si nu se va mai depune nimic. Inca o data fac precizarea ca trebuie cautata pe net aceasta cura pentru ca este destul de complexa. Hm, cure de slabire Intotdeauna am considerat ca astfel de cure drastice nu pot decat sa-ti faca rau in timp. Cand vom ajunge de varsta mamelor noastre vom culege roadele acestor cure, osteoporoza, dereglari hormonale, obezitate Eu stiu ca sunt un caz fericit, nu-mi place painea,nu-mi plac dulciurile si carnea, mananc, dar niciodata nu am fost impresionata de ele. Apa beau 2 litri pe zi, fara sa imi impun asta, vara chiar si 4. In schimb sunt moarta fara ciorba sau supa. Mi-am convins o colega sa manince ciorba zilnic si in 2 luni a slabit f mult, apoi a renuntat spunand ca-i face rau. Ma rog, trebuie facuta diferenta intre ce ne place, ce nu si ce ne face rau. Mananc si la 11 seara daca imi este foame si apoi ma culc la 2. Niciodata nu ,,cigulesc" intre mese si mananc doar cat imi trebuie nu sa simt ca plesnesc. Am si o viata activa, nu stiu daca intr-o zi stau o ora intreaga pe scaun, asa sunt eu nu prea pot sta, am impresia ca zboara timpul fara rost. Dar, din pacate, nu suport sa fac sport. Ma enerveaza cumplit sa repet de Dupa 30 de ani am observat ca ce este in plus se da mai greu jos. Eu, acum la 34 de ani am 1,73 si 59 de kg. Nu sunt top model dar ma simt bine in pielea mea. Parerea mea,nu exista cura universal valabila, la una da rezultate la alta nu, ba mai mult ii poate face numai rau. Pupici si sa aveti o zi superba! SolangeRoxana 13 mesaje Membru din: Incearca mai bn sportul acum ca mai este un pic si vine caldura poti sa scapi mai usor de kg cu un s port. B3b3llusha 1 mesaj Membru din: Nu poti sa faci o dieta, sa pleci pe ideea "slabesc 10 kg, sa vezi ce bine o sa arat" si dupaia "abia astept sa mananc 2 ciocolati". Cea mai buna idee in perioada asta este sa te apuci de sala. Sunt preturi si abonamente foarte ieftine iar rezultatele nu intarzie sa apara. Daca nu va permiteti o sala.. Poti sa faci tae-bo, pilates Daca te ami si masezi cu o crema pe zonele cu celulita e perfect. Eu am 20 de ani.. Acum am 57 de kg la cei 1,64 cm inaltime si ma simt foarte bine cu mine. Nu mananc multa paine Daca va stabiliti niste principii ale voastre, de viata, totul incepe sa aibe un sens. Un sfat bun in inceperea unui stil de viata sanatos ar fi "nu fiti impulsive! Cand vine vorba de mancare nu actionati pe baza unui impuls, stai, te gandesti, ce am mai mancat azi? Eu dau in 30 de min de banda de calorii.. Eu va urez succes si Fiti smechere fetelor.. Va pup si spor la slabit Iar eu sunt curioasa, daca te tii de ea, in cat timp te pricopsesti cu un ulcer! Te rog frumos sa ma anunti si pe mine! Dani te rog sa imi spui si ,mie ce pastile ai luat ,please ,ca tare am nevoie. M-am lasat de sport si am luat 25 de kg fara sa ma indop cu mancare pentru ca nu sant mancacioasa. Ce dieta e asta?! Eu mananc la o singura masa mai mult decat spun ei sa mananci toata ziua Lasand gluma la o parte, maaare grija cu dietele de genul asta. Am cunoscut multe persoane care vroiau sa slabeasca si si-au dat metabolismul peste cap. Cel mai bine slabesti in timp. Mananca cat mai natural, da naibii dulciurile, painea si prajelile si apuca-te de aerobica. In plus, daca slabesti printr-o dieta drastica si fara sport , corpul n-o sa arate bine, crede-ma Prietena mea o tine de cativa ani de zile si pana in prezent nu a dat semne de ulcer sau alte probleme de sanatate. Am tinut-o si eu cateva zile dar m-am lasat de ea doarece nu-mi plac fructele si branza iar marul de la ora In primele 2 zile s-ar putea sa ai senzatia ca mori de foame si ca nu e suficienta mancare pana se obisnuieste organismul. Nu ai voie sa mananci nimic altceva intre mese gen seminte de floarea soarelui sau cateva floricele cel putin 2 l de apa pe zi ,sportul este recomandat juma de ora de mers pe jos daca nu poti face altceva. Daca nu dai iama in frigider dupa ce termini dieta 5 sau 7 zile , nu-s sigura nu pui la loc niciun kg. Daca tii dieta si apoi te duci sa sarbatoresti la restaurant cu 3 feluri de mancare in onoarea kg pierdute atunci e si normal sa pui la loc. Mai bine incercati dieta cu grapefruit. Nu va infometati si desi rezultatele se vad abia dupa o saptamana, macar aveti grija si de sanatate! Firewind 6 mesaje Membru din: Maricela35 13 mesaje Membru din: Buna, iti sugerez dieta pe care mi-a dat-o nutritionista mea: Mai ai voie 2x g fructe pe zi fara fructe uscate,banane sau alte fructe f. Nu mai putin de 2 litri. Fara grasimi si fara zahar. Dupa o saptamana ti se micsoreaza stomacul si portiile devin satioase. Un mic secret dulce: Putin indulcitor si scortisoara. Putina miscare o ora cel putin ,mic dejun obligatoriu-daca sari peste micul dejun iti va fi foame toata ziua Fara fructe dupa cina. Fara paine alba,paste sau tot ce e facut din faina alba. Guma de mestecat are indulcitor dar contine zaharuri in alta forma. Asa ca fara guma. Eu locuiesc in Germania. Cele 2 nutritioniste pe care le-am avut m-au costat in total euro. O nutritionista conduce un program de slabit si cealalta a facut o facultate in domeniul asta. Oekotrophologin-nu stiu cum se traduce Asa ca ia sfaturile mele ca pe un cadou. Maricela35, la data Buna eu am putin altfel reteta Urmareste acest topic Daca te abonezi la acest topic, vei primi noile mesaje postate in mailul cu noutati din comunitate.
Alimentazione dopo dieta drastica
Alimentazione per curare la gotta
Alimentazione consigliata per colite
Alimentazione per lo sport mcardle
Ricette del programma tv dimagrire con gusto

specadieta.com
La colecistitis es una condiciГіn, en la que la vesГ­cula biliar se inflama. El funcionamiento normal de la vesГ­cula biliar es muy importante para una buena digestiГіn. La vesГ­cula biliar hace el trabajo de recogida de la bilis, un lГ­quido producido por el hГ­gado. El lГ­quido ayuda a digerir los alimentos grasos. Cuando la bilis sale de la vesГ­cula biliar, fluye a travГ©s de un tubo, una estructura conocida como el conducto cГ­stico. Luego baja al intestino grueso, donde se produce la mayor parte de la digestiГіn. El dolor persistente en el abdomen superior derecho y es uno de los sГ­ntomas de la colecistitis. Este problema de la vesГ­cula biliar, puede ocurrir debido a una serie de condiciones subyacentes. Algunos de ellos son los siguientes:. Estos depГіsitos endurecidos de colesterol, pueden obstruir el flujo libre de la bilis desde el conducto cГ­stico. Este problema se puede manifestar en forma de la inflamaciГіn de la vesГ­cula. En el caso, de que la vesГ­cula biliar se daГ±a como resultado de un accidente, tambiГ©n puede conducir a la inflamaciГіn. En el caso, de que una infecciГіn se haya desarrollado dentro del fluido digestivo la bilis , su acumulaciГіn en la vesГ­cula biliar tambiГ©n puede causar la colecistitis. Las personas que sufren de una inflamaciГіn de la vesГ­cula biliar, deben evitar estrictamente el consumo del alcohol. Como los jugos digestivos no se mezclan con la comida, la descomposiciГіn de las grasas no se hace posibile. Por lo tanto, a las personas con la colecistitis, a menudo se les recomienda seguir una dieta que sea baja en grasas saturadas. Los siguientes, son los alimentos ricos en grasas que deben ser evitados. De hecho, los alimentos picantes son el peor enemigo de las personas con el diagnГіstico de la colecistitis. Esto se debe, a que los sГ­ntomas asociados con la inflamaciГіn de la vesГ­cula empeoran despuГ©s de consumir las comidas picantes. Los alimentos picantes tienen un alto contenido de chile, negro o rojo, que puede irritar la vesГ­cula inflamada. No solamente causa hinchado, sino que tambiГ©n puede estimular a la vesГ­cula biliar para aumentar la producciГіn de la bilis. Los siguientes son los alimentos gaseosos que deben ser evitados. Los alimentos que puede comer Como se mencionГі anteriormente, la elecciГіn de los alimentos bajos en grasas saturadas, es la mejor forma de tratar eficazmente este problema de la vesГ­cula biliar. AsГ­ que, uno puede incluir estos alimentos en su dieta:. Junto con una dieta para la colecistitis, se debe mantener un peso saludable. AsГ­ puГ©s, con el fГ­n de mantener el peso bajo control, despuГ©s de todo, una dieta alta en fibra es definitivamente una buena opciГіn. Que nuestro creador los llene de bendiciones por esparcir este conocimiento. NotifГ­came de comentarios de seguimiento vГ­a e-mail. Salud de la Mujer. El dolor del oГ­do externo. Dolor de espalda por la maГ±ana. Enfermedad de la vesicula biliar 4. La dieta durante la colecistitis. FisiopatologГ­a de la colecistitis septiembre 28, Colecistitis, signos y sГ­ntomas septiembre 28, Otorrinolaringologia El dolor del oГ­do externo 28 Sep, Ortopedia Dolor de espalda por la maГ±ana 3 Ago, Comentarios recientes Irene en Las causas de la mucosidad en la garganta Claireth en CГіmo reducir la hinchazГіn despuГ©s de una histerectomГ­a oscar en La gastroenteritis y el dolor de espaldas Ernesto en EstГіmago hinchado y duro. Raymundo en Dolor de caderas por la noche. Este sitio web utiliza cookies para mejorar su experiencia. Privacidad y PolГ­tica de Cookies.
teknelconnectors
insect-control
christianwestphal
agriverdesa
hornomartinnaranjo

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users